26 czerwca 2012

Lancia Flavia – doznania, które nie mają granic.

Krótko o modelu

Czteroosobowa nowa Lancia Flavia, wyposażona w eleganckie siedzenia, dzięki swojemu wytwornemu charakterowi, stanowi kwintesencję przyjemności jazdy na otwartym powietrzu. Samochód ten powstał z myślą o Kliencie, który pragnie korzystać z zalet wersji coupé, nie rezygnując z niepowtarzalnych wrażeń, jakie może zaoferować tylko kabriolet. To nie wszystko. Ten nowy model z otwieranym dachem to najciekawsza opcja w tym segmencie, będąca w stanie zainteresować Klienta, który poszukuje nie tylko solidnego produktu, ale również charakterystycznego i niepowtarzalnego stylu. Poza tym ktokolwiek wybiera samochód marki Lancia daje początek nowej tendencji, ponieważ kieruje się tylko swoją własną osobowością.

Jest to idealny wyraz włoskiego sposobu na życie, piękna włoskiego stylu życia opartego na dobrym smaku, wyobraźni, stylu i luksusie. Flavia z nowym napędem na przednie koła gwarantuje jeszcze większą przyjemność prowadzenia, której nie można przyrównać do przyjemności jazdy żadnym innym samochodem w tym segmencie, bez względu na to, czy to codzienna przeprawa przez miasto w drodze do biura, czy jazda wspaniałymi, malowniczymi trasami podczas weekendowych wypadów.

Pod względem długości 4,9 m, wysokości 1,4 m i szerokości  1,8 m -  nowa Lancia przoduje w segmencie D, oferując jedyną w swoim rodzaju przestrzeń wewnątrz pojazdu, mogąc pomieścić do czterech dorosłych osób, a także komfort na pokładzie ,dzięki dużemu rozstawowi osi wynoszącemu 2,76 m. Rozpoznawalna dzięki eleganckiemu i dynamicznemu wyglądowi, Flavia wyróżnia się rzeźbionym przodem ozdobionym niespotykaną osłoną chłodnicy z logo Lancii oraz oryginalnymi reflektorami i lampami przeciwmgłowymi. Powierzchnia paneli bocznych jest nienaganna, a w dodatku wyróżnia się płynną linią, która zdaje się wydłużać samochód, a eleganckie aluminiowe felgi o średnicy 18 cali nadają mu dynamiczny wygląd.

Zespół lamp tylnych LED, stylowo połączonych cienką chromowaną listwą, dodatkowo uwydatnia piękno samochodu i przyczynia się do zaakcentowania jego oryginalnej stylistyki. Wrażenie to jest następnie wzmacniane przez jedyne w swoim rodzaju chromowane końcówki rury wydechowej, przez sterowany elektrycznie składany dach, chowany pod pokrywą bagażnika, harmonijnie zintegrowany z nadwoziem, z trzecim światłem stopu umieszczonym w górnej części na środku bagażnika.

Zatem skoro „elegancja i dynamizm" charakteryzują zewnętrzną część nowej Flavii Cabrio, to wnętrze cechuje się wyrafinowaniem i innowacyjnością pozostającą w pełnej harmonii z włoskim stylem, kunsztem i wysoką jakością, która zawsze wyróżniała samochody Lancii. Udoskonalenia o charakterze estetycznym, które „płyną" przez całą przestrzeń pasażerską i „owijają się" wokół kierowcy i pasażerów w gorącym „uścisku", zawdzięczane są skrupulatnie dobranym materiałom wysokiej jakości, uwadze poświęconej nawet najmniejszym szczegółom i zastosowaniu zaawansowanych urządzeń związanych z komfortową, bezpieczną i przyjemną jazdą.

Nowa Flavia Cabrio szczyci się wyrafinowaniem, które niewątpliwie zjedna sobie Klienta poszukującego luksusu, technologii i włoskiego smaku. Dla tego Klienta stworzono nową konsolę cechującą się eleganckim chromowanym obramowaniem i dużym centralnym wyświetlaczem. Nowa kierownica  jest obita skórą najwyższej jakości i  zintegrowana z urządzeniami służącymi do bezpiecznego sterowania radiem, tempomatem i telefonem komórkowym, a nowo zaprojektowane fotele z tapicerką wykonaną z doskonałej skóry - zostały zintegrowane z praktycznymi, „aktywnymi" zagłówkami.

Urzekająca Lancia Flavia Cabrio, produkowana w fabryce Sterling Heights w Michigan w Stanach Zjednoczonych, zachowując stylistyczne elementy marki Lancia, stanowi interpretację modelu Chryslera 200 Convertible, który wchodzi właśnie na rynek europejski. We Włoszech Flavia oferowana jest w jedynej, ekskluzywnej wersji „all inclusive". Jak sama nazwa wskazuje, wersja ta oferuje w standardzie bogate wyposażenie, takie jak tapicerka wykonana z wysokiej jakości skóry,  system elektronicznej kontroli stabilności pojazdu (ESC) i elektroniczna kontrola trakcji; ABS najnowszej generacji i cztery poduszki powietrzne (przednie poduszki wielostopniowe i boczne), mocowanie fotelików dziecięcych ISOFIX do w pełni bezpiecznego przewożenia dzieci, innowacyjny system multimedialny UConnect® z systemem nawigacji satelitarnej i zaawansowany system odtwarzania dźwięku „Boston Acoustics Sound System".

Nowa Flavia jest wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra, połączony z 6-stopniową, automatyczną przekładnią, który dostarcza maksymalnie 170 KM mocy przy 6000 obr/min. i maksymalny moment obrotowy 220 Nm przy 4500 obr/min.

Flavia uzupełnia jedną z najszerszych gam na międzynarodowej arenie motoryzacyjnej.
Wprowadzenie na rynek Flavii ma miejsce w ważnym roku, który rozpoczął się od wprowadzenia do sprzedaży 5-drzwiowej wersji Lancii Ypsilon, a następnie debiutem flagowego modelu Thema i najlepszego w historii Voyagera. Dwa ostatnie samochody - wraz z nową Flavią, która zachowując stylistyczne elementy marki Lancia, stanowi interpretację modelu Chryslera 200 Convertible, który właśnie wchodzi na europejski rynek - są najlepszym dowodem na to, że możliwe jest połączenie ze sobą dwóch światów, geograficznie tak od siebie odległych, lecz tak bliskich pod względem istoty rzeczy. Ta idealna alchemia umiejętnie łączy w sobie typowe amerykańskie wymiary, charakter i osiągi z elegancją, komfortem i luksusem wnętrza znakomitych Lancii.

Wynikiem jest nowa dynastia w dziedzinie motoryzacji, u podstaw której leży chęć rozkwitu w przyszłości oraz wartości zakorzenione w jej stuletniej historii: design i innowacyjność. Nie można również zapomnieć o modelach Delta i Musa, które należą do jednej z największych gam na międzynarodowej arenie motoryzacyjnej, od segmentu B, aż po duży segment MPV, w tym również średnie segmenty modeli flagowych i cabrio.

najnowsze filmy

wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj...

Od
Do
Szukaj

Zdjęcia powiązane


Załączniki